flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
20
quantity
Product details
Category
Product Main Function: 1. 2/3/4-wire method measure earth resistance,Range:0.00Ω~30.00kΩ; 2. Soil resistivity measurement, Range:0.00Ωm~9000kΩm; 3. Earth voltage measurement,Range:AC 0~600V 4. Data storage: 300 sets 5. Alarm function: audible and visual alarm Earth Resistance (R) Measurement Range and Accuracy Range:0.00Ω-30.00Ω,Accuracy:±2%rdg±3dgt,Resolution:0.01Ω Range:30.0Ω-300.0Ω,Accuracy:±2%rdg±3dgt,Resolution:0.1Ω Range:300Ω-3000Ω,Accuracy:±2%rdg±3dgt,Resolution:1Ω Range:3.00kΩ-30.00kΩ,Accuracy:±2%rdg±3dgt,Resolution:10Ω Soil Resistivity (ρ) Measurement Range and Accuracy Range:0.00Ωm-99.99Ωm,Accuracy:(ρ=2πaR a:1 m~100m;π=3.14) ,Resolution:0.01Ωm Range:100.0Ωm-999.9Ωm ,Resolution:0.1Ωm Range:1000Ωm-9999Ωm ,Resolution:1Ωm Range:10.00kΩm-99.99kΩm ,Resolution:10Ωm Range:100.0kΩm-999.9kΩm ,Resolution:100Ωm Range:1000kΩm-9000kΩm ,Resolution:1kΩm Earth Voltage Measurement Range and Accuracy Range:AC 0.0-600V ,Accuracy:±2%rdg±3dgt ,Resolution:0.1V ❤❤Please refer to the pictures for other parameters.❤❤
  • ❤❤(2)Range:earth resistance range: 0.00Ω~30.00kΩ, soil resistivity range: 0.00Ωm~9000kΩm, earth voltage range: AC 0~600V.